הדפסה על קנבס - הלהיט שיעטר את החדר 
 
קנבס הוא בד מתוח על גבי מסגרת עץ, בד שמודפס עליו ציור או צילום מעובד שיכול להיות ייחודי או מתוך פס ייצור תעשייתי, בדגמים אהובים. הקנבס הפך להיות להיט – אפילו יותר מאשר ציורי שמן איכותיים.
 
אומרים "טוב שם טוב משמן טוב", ואולי כאן מדברים דווקא על הקנבס בהשוואה מול ציורי השמן האיכותיים למיניהם, כשכל אחד מהם הוא עבודת יד. על פי רוח התקופה, ציורים על פני בד הקנבס הפכו להיות אופנתיים ומבוקשים – האחד בוחר את הדגם אותו יתלה מולו בחנות, ואילו השני מחליט לייצר הדפסה ייחודית אותה הוא בחר בעצמו. אפשר לשנות את ההדפס הזה על פי רוח השינוי של המשרד או החדר, כשאופנות וטרנדים ממילא משתנים לעתים קרובות – ואפילו צבע הריהוט או הקירות, ואפשר לעשות את השינוי לפי מצב הרוח או רוח המצב.

מה יודפס על הקנבס?
על כל קנבס ניתן ליצור תמונה שאינה עושה שימוש לרעה בזכויות היוצרים של יצירה מסוימת, תוך שימוש בגודל וברזולוציה המתאימים לחלל שבו זה נתלה ובהתאם לרעיון שאמור להיות מובע מהתמונה או נראה למרחק. באמצעות תוכנות הגרפיקה שבחנויות ההדפסה ניתן להבליט בדיוק את האובייקטים הרצויים מהתמונה. 

הדפסה על קנבס עם גימור לכה
קנבס מודפס מקבל את הגימור הסופי שלו לאחר שנצבע בלכה שקופה, שמבודדת את ההדפסה עצמה ומאפשרת לה אורך חיים רב יותר תוך שמירה על ההדפס ועל הבד לאחר העברת ניקוי של מטלית לחה על פני הבד. 

ניתן לבחון את הממשקים להמחשה
ישנם ממשקים להמחשה בחנויות שונות להדפסה על קנבסים – אשר מייצרים תמונה ריאליסטית של הקנבס כפי שהוא תלוי או מונח בחלל הרצוי – בחדר עבודה, בסלון או בחדר שינה וגם בפינות הישיבה וההמתנה או בחדר האוכל. היכולת להציג את התוצאה המוגמרת באופן מומחש יכולה לסייע בקבלת ההחלטה – האם גדול או קטן, באיזה צבע או גוון והאם תמונת הנושא יכולה להתאים לאותו מקום שבו זה נתלה, או שרצוי לצלם זאת שוב או לערוך את התמונה.